Umíte si představit Velikonoce bez jarně osázených truhlíků? My ne!

02.03.2020 22:42

Tulipány, hyacinty nebo narcisy patří k Velikonocům stejně jako malované kraslice, pomlázka nebo beránek. Po dlouhé zimě se těšíme na všechny barvy duhy a rádi si přineseme domů kousek jara. Žlutými, modrými, bílými i růžovými květy ozdobíme parapety, zimní zahrady a zasklené lodžie, svátečně prostřené stoly i ten nejmenší koutek.

 

Velikonoční výzdoba do jarních truhlíkůJarní výzdoby se nikdy nevzdávejte

I když jaro není vždycky takové, jaké bychom si přáli, květiny umí rozhodně zvednout náladu. Pak už nám tolik nevadí, že si z nás počasí dělá apríl, sluníčko si hraje na schovávanou, nebo nemůžeme jít ven do přírody. Jaro může přijít za námi!

Jaké truhlíky se hodí pro jarní květiny

Jaro je plné barev. A přesně to je důvod, proč vám na jarní dekorování doporučujeme bílé truhlíky a květináče. Až budete aranžovat svou velikonoční výzdobu, necháte tím vyniknout především všechny květy. Nenápadná barva květináče poslouží nejlépe.

Křehká bílá, moderní šedá a minimalistická černá jsou u květináčů a truhlíků oblíbené stálice. Nejen na Velikonoce.

Na druhou stranu zkušená floristka vám poradí i fígl, kdy sjednotíte barvu květů s květináčem. Tím na svou jarní rostlinku upozorníte ještě víc.

Vybírejte ze všech druhů

 

Tak jak se rozhodnete? Barevný nebo bílý? Ať tak, či tak, hlavní je radost, kterou vám jarní výzdoba udělá.

Jaké květiny patří k Velikonocům

A jaké květiny do truhlíků vysázet? Jaro je obdobím cibulovin. Můžete je vyladit do jedné barvy v různých odstínech, nebo nakombinovat více barev. Zkuste tyto první jarní krásky:

Tulipány: Patrně nejbarevnější symboly jara, které měly dříve cenu zlata. Teď se z nich můžete těšit na každém okně. Jakmile odkvetou, cibulky dejte ven do hlíny a příští rok vám znovu vyraší.

Narcisky: Symboly slunce, radosti a svěžesti. Vysázejte je po třech až pěti, na dobře osvětlené místo bez větších výkyvů teplot.

Hyacinty: Symbolizují přátelství, věrnost a zahání jarní únavu nebo deprese. Mají radši chladnější místnosti. Jejich intenzivní vůně nemusí být po celém dni vždycky příjemná, proto je nedávejte na jídelní stůl.

Jarní truhlíkyKrokusy: Majestátní žluté hvězdy jsou připomínkou židovství. Dejte je na chladnější světlé místo, na schodiště nebo okno.

Modřence: Pro jejich nevinnost a čistotu. Dejte jim propustný substrát a nezapomeňte na spodní vrstvu drenáže. 

Sedmikrásky: Jarní posel štěstí, kterému se bude nejvíce dařit v samozavlažovacím květináči. Důležité je udržovat substrát vlhký, ale nepřelévat. Podívejte se po růžových plnokvětých odrůdách.

První jarní květiny do truhlíku